ماهواره اینترنتی ارزان گوگل بر فراز ۱۸۰ کشور جهان+عکس مناطق تحت پوشش

کمپانی O3b (Other 3 Billion People) چهار ماهواره اینترنتی را با موفقیت از مرکز فضایی فرانسه در کوروی گینه Arianespace Soyuz به ۳۵ کیلومتری مدار زمین فرستاد.

 

گوگل به عنوان سهامدار اصلی و صاحب این پروژه، قصد دارد با ارسال ۱۲ ماهواره با هزینه ۱٫۳ میلیارد دلار در مدار مئو MEO (medium earth orbit)، اینترنت را در مناطقی مانند افغانستان، هاوایی، لاتام، کنگو، مالزی، افریقا، و سایر نقاطی که دسترسی به فیبر نوری ندارند، به صورت ارزان ارائه کند.

گفته می شود ۸۰ گیگابیت بر ثانیه اینترنت پر سرعت در حد و اندازه فیبر نوری برای ۳ میلیارد نفر از مردمان کره زمین از طریق O3b فراهم خواهد شد.

اولین سری ۴ تایی از ماهواره O3b پس از یک روز (بدلیل بدی هوا) با مرکز هاوایی ارتباط خود را برقرار کرد. ماهواره ها را کارخانه ایتالیایی-فرانسوی Thales Alenia Space ساخته که هر کدام ۶۵۰ کیلوگرم وزن دارد و سرویس های اینترنتی ۵۰ درصد ارزان تر از اینترنت ماهواره ای کنونی خواهد بود و Latency‌ و تاخیر ۱۵۰ میلی ثانیه خواهد بود.

 

مناطق تحت پوشش ماهواره ها

coverage_map_all

اولین مشتریان O3b از ماه نوامبر سرویس های خود را در برخی نقاط دریافت خواهند کرد و مجموعه ۱۲ ماهواره این پروژه تا اواخر ۲۰۱۳ در مدار مئو نصب قرار خواهد گرفت و بعد از آن مشتریان از ۱۸۰ کشور جهان چه به صورت شرکتی و چه به صورت فردی می توانند از خدمات این ماهواره استفاده کنند.

تمام مناطق زمین و دریا  در ۴۵ درجه عرض شمال و جنوب خط استوا تحت پوشش ماهواره O3b خواهند بود.

برای مشتریان بزرگ در حد کمپانی نیاز به نصب آنتن های ۷٫۳ متری و ۴٫۵ متری و برای مشتریان کوچک تر نیاز به آنتن های ۱٫۸ و ۲٫۴ متری است که از طریق Viasat‌ تامین شده و مودم ها را نیز Comtech، Viasat و Gilat تامین می کنند. همچنین ترمینال های ۱٫۸ متری و ۲٫۲ متری از سوی Orbit‌  و RF  و transmition equipment نیز از سوی CPI، Comtech،  Norsat و NJRC عرضه می شود.

حداکثر پهنای باند به ازای یک لینک ۱٫۲ گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.

 

 

خبرآنلاین

۱ نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود